Aktualno

Nazaj

(: )

Stališče RS do Strategije "Od vil do vilic"

Stališče RS do Strategije "Od vil do vilic" ni spodbudno in ne kaže usmeritve  na hitrejši razvoj na področju kmetijstva nasploh. Stališče RS glede ekološkega kmetijstva pa je zavajajoče in ne kaže opredelitve do povečanja ekološkega kmetovanja v Sloveniji, zato smo na Zvezi pripravili in posredovali naše pripombe in poglede na MKGP in pričakujemo, da se bo Slovenija pozitivno odzvala na uresničevanje Strategije "Od vil do vilic" in Strategijo EU za biotsko raznovrstnost do leta 2030.

Proud to be Part EU.jpg

Ponosni smo, da smo del EU

Zveza društev ekoloških kmetov Slovenije je na rednem Kongresu Mednarodne zveze gibanj za ekološko kmetijstvo IFOAM postala polnopravna članica.

PONUDBA SLOVENSKIH EKOLOŠKIH KMETIJ

Spoštovani potrošniki!

V času pandemije koronavirusa država, ministrstvo za kmetijstvo priporoča nakup lokalno pridelane hrane tudi na domu, zato smo se tudi ekološki kmetije organizirali v smeri prodaje na domu ali na dogovorjenem mestu, seveda pod pogoji, ki jih narekujejo izredne razmere in po priporočilih NIJZ.

V trenutnem času počasi pojenjajo zaloge ekoloških kmetijskih pridelkov iz lanskega leta. V kolikor bodo vremenske razmere bolj ugodne za rast, bo na voljo več vrst zelenjave predvsem iz pokritih prostorov-rastlinjakov.

Kmetije vas bodo z veseljem sprejeli, zato vljudno vabljeni k nakupu slovenski ekoloških kmetijskih pridelkov in izdelkov. "EKOLOŠKO+LOKALNO=IDEALNO"

Zbor članov Zveze v Kranju

V nedeljo, 1.3.2020 se je v Stražišču pri Kranju zbralo nekaj manj kot 50 ekoloških kmetov iz cele Slovenije.

Pridružili so se nam gostje ga. Marjeta Bizjak iz MKGP, g. Anton Jagodic iz KGZS in ga. Marija Kalan iz KG Zavoda Kranj.

3. redni zbor članov Zveze v nedeljo, 1.3.2020 v Kranju

Zveza društev ekoloških kmetov Slovenije vabi na 3. redni zbor članov Zveze, na katerem bomo pregledali delovanje Zveze. Spregovorili bomo o delovanju ministrstva in ostalih državnih inštitucijah na področju ekološkega kmetovanja. Prvič po dvajsetih letih smo zaznali upad ekoloških kmetij v Sloveniji, medtem ko drugod po Evropi ekološko kmetijstvo narašča. Ob ekstremnih podnebnih spremembah, ki se najbolj odražajo na področju kmetijstva, se naša državna politika ukvarja "sama s sabo", kmetje pa se sami spopadamo s težavami, ki jih povzročajo podnebne spremembe.  Ekološko kmetijstvo povzroča vsaj 40% manj izpustov toplogrednih plinov kot konvencionalno kmetijstvo, zato je pomembna, vendar neizkoriščena priložnost za zniževanje ogljičnega odtisa Slovenije.

Ker je pravi odgovor na blaženje podnebnih sprememb, bi morala država posvetiti posebno pozornost temu področju in takoj ukrepati.

Stran 9 od 13 (Vseh vnosov: 121)

Stopite v stik

Uradni podatki

Zveza društev ekoloških kmetov Slovenije

Modri

Cert ID: 0052/00055

DominoCert Certifikat digitalne odličnosti
Zveza društev ekoloških kmetov Slovenije
Matična številka: 4102576000